05427268006
insomercam40@gmail.com

8 Sporcu Bilek Güreşinde Kıyasıya Yarıştı

Kırşehir ASR Spor Salonu

Kırşehir ASR Spor Salonu‘ nda 8 sporcu bilek güreşi yaparak sporun her platformda olması gerektiği mesajını verdi.

ASR spor merkezinde düzenlenen ve milli sporcularında katılımı ile gerçekleşen bilek güreşi turnuvasına 8 sporcu ile birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş de katıldı.

Milli Antrenör Tevfik Karakuş ve Osman Çevik’in de yarıştığı centilmenlik müsabakasında sporcunun neden her alanda desteklenmesi gerektiği anlatıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş,

’Salon sporlarına gerekli desteğin verilmesi gerektiğini belirttiği konuşmasında spor ve sporcu farklı kavramlar her platform da sporu ve sporcuyu desteklemek gerekmekte’

dedi.

8 sporcunun katıldığı bilek güreşi organizesini yapan Zafer Çam ise alt yapı ve salon sporunun Türkiye’de gelişmeye başlamasından dolayı duydukları mutluluğu söyledi.

Çam konuşmasında,

“Spor denilince akla sadece futbol gelmemeli, spor ve sporcu her platform da aktif olmalı bu anlamda da devletin sporun her türünü desteklemesi gerekir. Bizler yaptığımız çalışmalarla salon sporları ve diğer branşlarda öğrenci yetiştirmeye çalışmaktayız. Bedenin en büyük ihtiyacı sağlıklı olmak ve aktif spor yaşamı içerisinde bulunmaktır”

diye konuştu.

Bilek güreşi turnuvası kıyasıya geçerken program hatıra fotoğrafının çektirilmesi ile son buldu.

 

Haber Kaynak  Mynet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİLİ KONU