05427268006
insomercam40@gmail.com

ÇAM: “SPOR, STRESİN CAN DÜŞMANI”

Kırşehir ASR Spor salonu

Kırşehir ASR Spor Salonu Antrenörü Zafer Çam, Gazetemiz Çınar Kırşehir’in Spor Muhabiri Salih Hançer’e önemli açıklamalarda bulundu.

Çam yaptığı açıklamada:

”Biz, modern çağ insanları, bu hormonal eksikliği kapatmak için çeşitli yollar arıyoruz. ‘fitness’ programları geliştirip, yoğun egzersizlere katılım için kampanyalar düzenliyoruz”

dedi.

İnsanın doğal ihtiyacı olan hareketi yerine getirememesi sonucunda, kilo artışı, eklemlerde bozulmalar ve farklı kronik hastalıkların ortaya çıktığını ifade eden Kırşehir ASR Spor Salonu Antrenörü Zafer Çam,

”Zaten bu sağlık problemleri de insanda stres yaratıyor. Koruyucu yönüyle egzersiz yapmak, ileride oluşabilecek strese karşı bir sigorta diye de düşünülebilir. Spor, rahatlatıcı olan başarı duygusunun yanı sıra terlemeyi, dolaşım ve solunumun artmasını, kasların çalışmasını, en önemlisi de vücuda tatlı bir rehavet hissi veren endorfin hormonunun salgılanmasını sağlıyor. Egzersizden sonra hissettiğimiz rahatlama, bununla açıklanıyor”

diye konuştu.

SPOR, KENDİNE GÜVENİ DE SAĞLIYOR

Kırşehir ASR Spor salonu Çam, uzun süre yapılan egzersizle birlikte, kas kitlelerinin yanı sıra vücut direncinin, dayanıklılığının ve kuvvetinin de arttığını vurgulayarak, egzersiz yapıldığında vücudun kondisyonu üst seviyeye çıktığı için kişinin, zorlu işlerin üstesinden daha kolay geldiğini kaydetti.

Sporun, günlük yorgunlukları da azalttığını söyleyen tecrübeli antrenör Zafer Çam,

”Egzersizler, uykuyu ve beslenmeyi düzene sokuyor, iştahı açıyor. Özellikle vücuduyla ilgili estetik kaygı duyan insanların, sporla birlikte biraz kilo verince, kendilerine olan güvenleri artıyor. Bu mutluluk hissi de stresin azalması sağlıyor”

dedi.

 

Haber Kaynak : kirsehirhaber365

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİLİ KONU